Skip to content

Przewodnik szybkich pożyczek – najważniejsze informacje o chwilówkach

Parabanki oferują swoim klientom dwa podstawowe produkty: pożyczki krótkoterminowe oraz pożyczki długoterminowe. Pierwsze z wymienionych są propozycją niezbyt wysokiego finansowania, gdzie wysokość pożyczki maksymalnie sięga rzędu kilku tysięcy. Termin jego spłaty wynosi z reguły kilka miesięcy. Z kolei pożyczki długoterminowe przypominają nieco standardowy kredyt oferowany przez najpopularniejsze banki. Oferują one możliwość uzyskania wyższego finansowania, na dłuższy okres. Dzięki rozłożeniu go na równe raty spłata nie powinna stanowić wyzwania.

Krótki czas oczekiwania na wypłatę środków

Dużym atutem pożyczek długoterminowych jest szybkość ich otrzymania. Zazwyczaj wystarczy wypełnienie wniosku na stronie internetowej. Proces oceny zdolności kredytowej przeprowadzany jest błyskawicznie, co pozwala parabankom na tak szybkie udzielenie finansowania. To z kolei doceniają klienci, którzy potrzebują gotówki do natychmiastowego pokrycia wydatku.

Wysokość raty

Rozłożenie całej pożyczki na większą liczbę rat, pozwala klientowi obniżyć wysokość każdej z osobna. Im mniejsza kota, tym łatwiej jest uwzględnić ją w comiesięcznym budżecie i dokonywać terminowej spłaty. Niemniej jednak należy pamiętać o tym, że w przypadku większej ilości rat, często wzrastają dodatkowe koszta związane z pożyczką. Warto zatem przed podpisaniem umowy dokonać dokładnego przeliczenia, bo w takiej sytuacji nie zawsze finansowanie wychodzi korzystnie dla klienta.

Dowolny cel

Pożyczka długoterminowa może zostać wykorzystana przez Ciebie na dowolny cel. Możesz zatem wyremontować swoje mieszkanie, zainwestować ją prowadzoną działalność gospodarczą, czy też naprawę własnego samochodu.

Dostępna oferta dla osób z negatywną historią kredytową

Co szczególnie interesujące, dostępne są na rynku propozycje finansowania ratalnego dla osób widniejących w rejestrach BIG/BIK. Niektóre parabanki posiadają indywidualny system oceny zdolności kredytowej klienta, który bazuje np. na aktualnym jego wynagrodzeniu.

Indywidualne dopasowanie

Pracownicy parabanków wykazują indywidualne podejście do każdego klienta. Tylko w ten sposób mogą rzetelnie ocenić ich zdolność kredytową, dającą odpowiedź, czy w przyszłości będą w stanie spłacać raty. Dzięki temu dopasowują oni ofertę firmy pod każdego klienta, co sprawia, że nie powinien on mieć żadnych problemów ze spłatą zadłużenia, a przydzielona wysokość finansowania jest adekwatna do jego wydatków.

Jestem zainteresowany pożyczką długoterminową. Jak wybrać dobrego pożyczkodawcę?

Nie ma lepszej metody na wybór najlepszego finansowania jak porównanie kilku ofert ze sobą. Jeśli nie mamy zbyt dużego doświadczenia, a temat pożyczek jest dla nas całkowicie nowy, warto skorzystać z rankingu przedstawionego na naszym portalu. Wszystkie znajdujące się w nim oferty, zostały przez nas zweryfikowane i ze spokojem ducha możemy je polecić. Porównując dwa produkty pomiędzy sobą, koniecznie trzeba dokonać odpowiednich kalkulacji, która z nich będzie miała mniej opłat i tym samym będzie dla nas tańsza. Warto również zwrócić uwagę, czy dany parabank jest w stanie zaoferować nam taką ilość gotówki, jaką potrzebujemy. Po wybraniu oferty, konieczne okazuje się zapoznanie z dokumentami. Umowę należy traktować jak biblię, dlatego że to w niej znajdują się wszystkie obowiązujące prawnie informacje. Warto zatem sprawdzić, czy stopa oprocentowania jest taka sama jak na stronie internetowej. Trzeba również zwrócić uwagę, czy w tabeli opłat nie pojawiły się jakieś koszta, o których wcześniej nie słyszeliśmy. Jeśli uznamy, że wszystkie formalne papiery są w porządku, pozostaje zapoznać się z opiniami na temat firmy. Możesz to zrobić, korzystając z naszego forum internetowego, gdzie każdego dnia wiele osób prowadzi aktywne dyskusje.

Mam problem z terminową płatnością raty, co zrobić?

Taka sytuacja może przydarzyć się każdemu. W przypadku ofert długoterminowych, ich właściciele są nieco bardziej pobłażliwi, ponieważ często oferują możliwość przedłużenia terminu spłaty. Zazwyczaj jest ona dostępna dwa, maksymalnie trzy razy i, w zależności od firmy, może wiązać się z dodatkową opłatą. Jeśli zatem wiesz, że nie będziesz w stanie uiścić danej raty w terminie, jak najszybciej skontaktuj się z biurem obsługi klienta Twojego parabanku. Pracownik, z którym będziesz rozmawiał, zapewne zaproponuje CI jakieś wyjście z tej niekorzystnej dla Ciebie sytuacji finansowej. Jeśli nie skorzystasz z opcji przesunięcia terminu lub refinansowania, a nie przelejesz raty, zostaniesz obciążony odsetkami karnymi. Jest to standardowa procedura w przypadku osób zalegających ze spłatą, stosowana przez każdego pożyczkodawcę. Pamiętaj również o tym, że dłuższy brak spłaty może skutkować przekazaniem informacji do BIG i BIK, co obniży Twoją zdolność kredytową w przypadku branych w przyszłości pożyczek.

Pożyczki długoterminowe, dobra alternatywa dla kredytów

Z treści tej publikacji można wyciągnąć wniosek, że pożyczki długoterminowe, oferowane przez parabanki stanowią ciekawą alternatywę dla kredytu bankowego. Można je uzyskać w znacznie krótszym czasie, po przejściu mniej skomplikowanej procedury. Co prawda koszty, jakie muszą zostać poniesione przez pożyczkobiorcę, są nieco wyższe, ale są wliczone w każdą ratę. Trzeba również mieć na uwadze fakt, że osoby zadłużone nie mają najmniejszych szans na pomoc finansową ze strony banku. Pożyczka długoterminowa stanowi dla nich szansę, na wyjście z chwilowego dołka finansowego. Wielki-kredyt powstał z myślą o udzieleniu wsparcia osobom, poszukującym odpowiedniej dla nich propozycji finansowania. Dzięki zgromadzonym na naszej stronie danym jesteś w stanie porównać najpopularniejsze oferty. Informujemy Cię również na bieżąco o aktualnych promocjach, dzięki którym koszty finansowania, jakie poniesiesz, będą znacznie pomniejszone. Wskazujemy również tych pożyczkodawców, którzy przychylnie patrzą na osoby z negatywną przeszłością w BIK. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.